Uwikłana

20 października 2021

“Uwikłana” to najnowsza książka Alicji Sinickiej. Autorka przyzwyczaiła swoich czytelników do gatunku domestic noir, rodzaju powieści kryminalnej skupiającej całą akcję w kameralnych okolicznościach, w której wyeksponowane są problemy rodzinne, toksyczne relacje, przemoc czy skrywane od lat sekrety prowadzące bohaterów do zguby. W swojej najnowszej książce pisarka sprawnie usypia czujność czytelników, żeby w dogodnym momencie zaskoczyć ich nieoczekiwanym zwrotem akcji.

Złudny spokój w Zadrach

Zuza Wilk jest początkującą poetką i instagramerką, która mierzy się z pierwszymi skutkami wielkiej sławy. Jej konto na Instagramie zyskuje coraz więcej fanów, a debiutancki tomik poezji natychmiast został bestsellerem. O ile jednak jej życie zawodowe układa się coraz lepiej, tego samego nie można powiedzieć o życiu rodzinnym. Bohaterka i jej chłopak, Michał, postanawiają odpocząć w ustronnym miejscu. Wybierają uroczy domek w Zadrach, jednak na miejscu okazuje się, że nie będą tam sami. Spotykają brata bliźniaka Michała oraz ich wspólną przyjaciółkę. Pary postanawiają jednak nie wchodzić sobie w drogę, a Zuza usiłuje się wyciszyć, aby w spokoju popracować nad kolejnym tomikiem poezji. Wkrótce jednak odkrywa, że wokół niej dochodzi do coraz bardziej niepokojących incydentów. W szybkim tempie narasta w niej coraz większy strach. Kto odpowiada za wydarzenia w Zadrach i jaki związek mają one z Zuzą? Wszystko wskazuje na to, że uroczy domek w Zadrach jest niebezpieczną pułapką.

Alicja Sinicka – bestsellerowa autorka thrillerów

Alicja Sinicka to popularna powieściopisarka, która w swoich książkach łączy to, co najlepsze w kryminałach, powieściach obyczajowych i thrillerach psychologicznych. Nazywana jest polską królową domestic noir, a jej książki “Służąca”, “Będziesz tego żałować” czy “Obserwatorka” szybko zdobywały status najlepiej sprzedających się pozycji. Czytelnicy cenią ją przede wszystkim za niebanalne fabuły, w których nie brakuje pełnokrwistych bohaterów i niespodziewanych zwrotów akcji.

 

Tagi
Kategoria Uwikłana