Czy przemoc zawsze jest widoczna, czyli “Uwikłana” Alicji Sinickiej

20 października 2021

Uwielbiam twórczość Alicji Sinickiej i zawsze bardzo chętnie sięgam po powieści, które wychodzą spod jej pióra. Kilka dni temu miałam okazję przeczytać jej najnowszą powieść pt. “Uwikłana” i muszę przyznać, że zrobiła ona na mnie naprawdę spore wrażenie. Dawno żadna lektura nie wciągnęła mnie tak bardzo jak ta książka. Znałam wcześniejsze powieści tej autorki i bardzo mi się one podobały, ale ta okazała się czymś naprawdę wyjątkowym. Zaczęłam ją czytać wieczorem, a skończyłam rano. Nie mogłam się od niej po prostu oderwać.

Przeszłość zawsze wraca

Główną bohaterką tej powieści jest Zuzanna Wilk, która powoli staje się coraz bardziej znaną poetką oraz instagramerką. Jej kariera rozwija się w zastraszającym tempie, ale ona nie potrafi tak do końca cieszyć się tym wszystkim. Problemy rodzinne na tyle ją przytłaczają, że postanawia odciąć się od tego wszystkiego i wyjeżdża ze swoim partnerem do domku na wieś. Jednak nie będą tam sami, gdyż towarzyszyć im będzie brat jej partnera ze swoją kobietą. Kobiecie nie uda się więc za bardzo odpocząć, szczególnie że wokół nich zaczną się dziać naprawdę niepokojące sytuacje. Czy Zuzannie i jej chłopakowi coś grozi? Czy ktoś próbuje im zaszkodzić? Nie chcę zdradzać szczegółów dotyczących dalszej fabuły, dlatego zachęcam każdego do sięgnięcia po powieść i wyrobienia sobie własnej opinii na jej temat.

Piekło za zamkniętymi drzwiami

Alicja Sinicka to polska przedstawicielka kryminałów domestic noir, czyli takich, w których akcja toczy się za zamkniętymi drzwiami konkretnej rodziny. Mimo tego, iż mamy tutaj historię kryminalną, to nie znajdziemy w książce jakiegoś konkretnego detektywa czy policjanta, który tropi zbrodnie, a skupiamy się przede wszystkim na przemocy w domu, w rodzinie, w której na pozór wszystko układa się poprawnie. Fabuła jest tutaj spójna, logiczna, ale pełna nagłych i niespodziewanych zwrotów akcji. Bohaterowie wykreowani zostali dokładnie, z dbałością niemal o każdy szczegół. Jeśli szukacie więc niebanalnego kryminału, to koniecznie sięgnijcie po tę powieść. Warto.

Tagi
Kategoria Uwikłana